אימפריית הנשק הישראלית – שיחה עם "חמושים" ועו"ד איתי מק

נובמבר 2017

13/11/17 ב"מולתקא-מפגש" באר שבע.

ההזמנה לאירוע בבאר שבע: אימפריית הנשק הישראלית, שיחה עם "חמושים" ועו"ד איתי מק על התעשייה הצבאית הישראלית ומעורבותה בעוולות מסביב לעולם

מה הקשר הישראלי לדיכוי מחאות Black Lives Matter בפרגסון, ארה"ב? לפינוי באלימות תושבי פבלות עניות בריו דה ז'נרו? למעקב אחרי להטב"קים באוגנדה? להעלמת אזרחים בארגנטינה, הונדורס, גואטמלה ומקסיקו? לטבח בני הרוהינגה בבורמה והטמילים בסרי לנקה?

התעשיה הצבאית הישראלית היא אחת מהגדולות בעולם, והגדולה ביותר ביחס לתמ"ג, עם ייצוא בשווי של למעלה מ-7 מיליארד דולרים. טכנולוגיות, הכשרות ונשקים ששיווקם מסתמך על "הצלחות" ישראליות בשטחים הכבושים, נמכרים לכל דורש ללא כל פיקוח או ביקורת ממשית. ב-50 השנים האחרונות, הנשק הישראלי הגיע לידיהם של כמעט כל מבצעי הפשעים כנגד האנושות, מלחמות האזרחים ורצח עם.

נדבר עם שחף ויסבין, רכזת פרויקט "חמושים" של קואליציית נשים לשלום על מימדי התעשיה, התפתחותה והמחירים האמיתיים של אימפריית הנשק המשגשגת. עו"ד איתי מק, הפועל לחשיפת מעורבות ישראל בעוולות מסביב לעולם, יספר על ההתנגדות, המאבקים השונים ועל חלק מהמשמעויות הפוליטיות של חשיפת המסמכים.

ما هي العلاقة الإسرائيلية بتثبيط احتجاجات Black Lives Matter في فرجسون في الولايات المتحدة؟ لإخلاء سكان فابلوت الفقيرة في ريو دي جانيرو؟ لملاحقة المثليين في أوغندا؟ لاخفاء المواطنين في الأرجنتين والهندوراس وغواتاميلا والمكسيك؟ للمجازر الجماعية للروهينغيا في بورما والتاميليين في سيريلانكا؟

الصناعة العسكرية الإسرائيلية هي أحد الصناعات العسكرية الكبرى في العالم، والأكبر على الإطلاق نسبة للناتج المحلي الإجمالي، بناتج يزيد عن7 مليار دولار. في ال50 سنة الماضية، وصل السلاح الإسرائيلي تقريبا لكل من قام بجرائم ضد الانسانية والحروب أهلية وأبادات الشعوب.

سنتحدث مع شاحف ويسبين، مركزة مشروع "حموشيم" لإئتلاف النساء للسلام عن أبعاد الصناعة وتطورها والثمن الحقيقي لأمبراطويرة السلاح المزدهرة. المحامي إيتي مك، الذي يعمل على كشف تورط إسرائيل في الظلم حول العالم، يتحدث عن المعارضة والنضال المختلف وعن الأهمية السياسية لكشف المستندات.

קישור לאירוע בפייסבוק