ישראל מרוויחה ממעשי הזוועה – לעצור את הייצוא לדרום סודן

2/6/2015 מרכז הירידים ת"א, תערוכת הנשק ISDEF 2015

קוראות לעצור את הייצוא הביטחוני לדרום סודן, מפגינות מול התערוכה הביטחונית הבינלאומית

בישראל ממשיכים לחמש מדינות בזמן מלחמות אזרחים. בעוד שמדינות אירופה וארה"ב הטילו אמברגו נשק על דרום סודן, ישראל ממשיכה לאמן כוחות ביטחון, למכור נשק וטכנולוגיות צבאיות ביטחוניות למדינה בה מתבצעים פשעים נגד האנושות, ואונס וצורות אחרות של אלימות מינית משמשים ככלי מלחמה. מדינה בה נהרגו בשנים האחרונות למעלה מ 50 אלף אישה וכ-12,000 אלף ילדים משמשים כחיילים.

אחרי שישראל גירשה משטחה את מרבית הפליטים מדרום סודן, ישראל מוסיפה חטא על פשע ותורמת עתה לייצור פליטים נוספים שם. אין לישראל בושה – בשבוע הבא תתקיים במרכז הירידים בת"א תערוכה ביטחונית מרכזית אליה יגיעו משלחות מעשרות מדינות ברחבי העולם, כולל משלחת צבאית של המשטר בדרום סודן.

תערוכות מסוג זה הינן הבסיס לקשרים עסקיים עם מדינות בזמן שלטון דיקטטורי, בזמן מלחמת אזרחים. מדינות להן ישראל ממשיכה לייצא נשק וציוד בטחוני ללא כל מתן דין וחשבון על השימוש שנעשה בציוד הזה.

השבוע פנתה ח"כ תמר זנדברג (מרצ) לשר הבטחון בקריאה לעצור את ייצוא הנשק בצורה מוחלטת ומיידית.

מלבד עצירה מוחלטת של הייצוא, אין לישראל דרך ממשית להבטיח שהנשק שהיא מספקת אינו משמש לטבח באזרחים; שאין הוא מכוון לראשן של נשים בשעה שכוחות ביטחון ומיליציות דרום סודניות אונסים אותן; שהאימונים שישראל מעבירה לכוחות ביטחון דרום סודנים לא משמשים לרצח ועינויים של אזרחים; ושטכנולוגיות ביטחוניות שהיא מספקת לא משמשות לרדיפת אזרחים על רקע פוליטי ואתני, ומסייעות בביצוע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות. יש מי שמפסידה את חייה וחיי משפחתה, מיליונים שעולמם חרב עליהם, ויש מי שמרוויח- ישראל. בשנות התשעים ישראל ייצאה נשק לרואנדה בזמן רצח העם, הפעם אסור לנו לשתוק.

הצטרפו גם אתםן בקריאה לעצור את ייצוא הנשק והציוד הביטחוני מיד!

הנשק הישראלי: מ״צוק איתן״ לדרום סודאן העוקץ, יוני 2015